Ga terugHome      Publicaties      Potentieel ruim vijf keer zoveel biologische melkveehouders
Onderzoek

Potentieel ruim vijf keer zoveel biologische melkveehouders

Portretfoto Jacky Wetzels
Jacky Wetzels

Nieuw onderzoek van Wageningen Social & Economic Research, in opdracht van Natuur & Milieu, laat zien dat een aanzienlijk deel van de gangbare melkveehouders bereid is om te schakelen naar biologische melkveehouderij – mits de randvoorwaarden goed zijn ingevuld. Een op de zes melkveehouders (17%) geeft aan binnen vijf jaar te willen omschakelen wanneer zij daarvoor voldoende ondersteuning en een passend verdienmodel krijgen. Dit komt neer op een potentieel ruime vervijfvoudiging van het huidige aantal biologische melkveehouders.

Koe in de wei

Hoewel boeren nu nog veel onzekerheden ervaren, zoals financiële risico’s, schaarste aan grond en de belasting van de overgangsperiode, blijkt uit het onderzoek dat de bereidheid tot omschakelen aanzienlijk groter wordt zodra er vertrouwen, voorspelbaarheid en praktische hulp beschikbaar zijn. Boeren geven aan vooral behoefte te hebben aan een stabiele overheid, een betrouwbare afzetmarkt en voldoende ondersteuning om de omschakeling in de praktijk goed te kunnen uitvoeren.

Het onderzoek maakt duidelijk dat er onder melkveehouders een stevige basis ligt voor groei van de biologische sector, zodra beleid en markt hier gericht op aansluiten. Met de juiste randvoorwaarden kan een grote groep boeren daadwerkelijk bijdragen aan een duurzamere, natuurinclusieve melkveehouderij.

Bekijk het rapport van Wageningen Social & Economic Research

Persvoorlichters

Voor persgerelateerde vragen kun je terecht bij een van onze persvoorlichters.

dieuwertje penders
Dieuwertje Penders Persvoorlichter
wietske de lange
Wietske de Lange Persvoorlichter